‫אור אבנר | בית ספר יסודי בקרית ים | בתי ספר בקריות - כיתה ו1
דף הבית | הרשמה | כניסה | RSS בס"ד יום חמישי, 08/12/2016, 08:51
בית ספר וגנים
אור אבנר
למצוינות

קרית ים
משה שרת 18, 04-8755891

כיתה ו1


המורה חני מן

עדכונים שוטפים
עדכון אחרון: א' כסלו | 1.12

אנגלית (המורה ציפי קורייאט) - המשכנו ללמוד ולתרגל את הזמן: present simple וניתחנו טקסטים הכתובים בזמן זה, בספר עד עמוד 39.
שיעורי בית: להשלים את כל דפי העבודה שחולקו היום.

מתמטיקה (המורה לודה) - חשבון - תיקון המבחן, המבחנים נבדקו והוחזרו לתלמידות, עמ' 160-173.
הנדסה - עמ' 210-213.

מדעים (המורה אלה קורן) - פעילות באשכול: ניסוים על סוגי אנרגיה שונים, מהי אנרגיה? חשיבות אנרגיה לחיים, תיקון המבחן וסיכום הנושא 'קשרי קיום', שעור מתוקשב: שלב תכנון בעבודת חקר.
שיעורי בית: עמ' 79-81.כ"ד חשון | 25.11

אנגלית (המורה ציפי קורייאט) - השבוע תרגלנו את הזמן: present simple, המשכנו לקרוא טקסטים אינפורמטיביים בנושא בעלי החיים - בספר עד עמוד 38.
שיעורי בית: בחוברת עמודים: 35-38.

מתמטיקה (המורה לודה) - חשבון - הכנה למבחן, מבחן.
הנדסה - עמ' 149-150.

מדעים (המורה אלה קורן) - פעילות באשכול פיס: צפייה במקרוסקופ בתאי אפידרמיס של הצמח (תפקידי פיוניות), בתאי עצב של האדם, ביצור חד תאי - סנדלית, שעור מתוקשב - תהליך תכנון של עבודת חקר, מבחן מסכם בנושא "מערכות אקולוגיות".
שיעורי בית: המשך עבודת החקר.

היסטוריה (המורה הדסה אלבו) - ממלכת כורש- הסיבות להצלחה ופעולותיו.


ט"ז חשון | 17.11

כללי (המחנכת חני מן)
מהנלמד בשבוע זה:

תורה - המשכנו בחזרה על פרשת דברים במהלך השבוע, המבחן התקיים ביום שישי.

נביא – התחלנו את פרק י"ז בו מתוארת המלחמה של ישראל מול פלשתים ונציבם הענק - גלית.
שיעורי בית: דף עבודה.

בת-מצווה – למדנו כי שרשרת הדורות של עם ישראל ממשיכה על ידי הנשים והבנות, את הכוח להמשיך להיות חוליה בשרשרת אנחנו מקבלות מארבעת האימהות: שרה, רבקה, רחל ולאה. במהלך השיעורים הקרובים נלמד ונכיר לעומק כל אחת מארבעת האימהות.

לשון – ערכנו חזרה ותרגול על נושא של תנועות גדולות וקטנות. ביום שני כ' חשוון (21.11) יתקיים בוחן בנושא.

דיבייט – הכרנו את 3 השלבים באמצעותם כותבים נאום נכון, התנסינו בכתיבה ונמשיך את מסירת הנאומים בשבוע הבא.

חברה – צפינו בסרטון המלמד אותנו על הערך של פירגון, נמשיך את הפעילות סביב הנושא בשבוע הבא בעז"ה.

כללי – מועצת תלמידים - במהלך השבוע התארגנו לקראת הבחירות, בתעמולה ובנאומים מקסימים, הבחירות תתקיימנה בעז"ה ביום ראשון י"ט חשוון.

אנגלית (המורה ציפי קורייאט) - שמחתי לחזור ולפגוש את בנותיכם שוב, כולי תקווה ותפילה שנעבוד מתוך שיתוף פעולה על מנת לקדם את בנותיכם במקצוע האנגלית ולהביאם להישגים טובים לקראת חטיבת הביניים בהתאם לתוכנית הלימודים. השבוע התחלנו ללמוד פרק שני, נושא הפרק: בעלי-חיים בעולמנו - בספר עד עמוד 30.
שיעורי בית: להשלים דף עבודה בתיקייה.

מתמטיקה (המורה לודה) - חשבון: עמ' 123-125, דפי עבודה, הכנה למבחן, החומר למבחן כתוב במחברת.
הנדסה - עמ' 143-148.

גיאוגרפיה (המנהלת חנה אברמוביץ') - איזורים בארץ, בוחן על מיקום מדינות המזרח התיכון.

מדעים (המורה אלה קורן) - השבוע התקיים שעור בנושא: כללי בטיחות במעבדה באשכול פיס. נערכו ניסוים המדגימים את הבטיחות, למדנו שיטות מדע, חזרנו על שלבים בביצוע ניסוים. שעור מתוקשב: עבודה באתר הגנה על הסביבה, הכנה למבחן מסכם בנושא: מערכות אקולוגיות.


י' חשון | 11.11

כללי (המחנכת חני מן)
מהנלמד בשבוע זה:

תורה - סיימנו את פרשת דברים והתחלנו חזרה על החומר לקראת המבחן, מבחן על פרשת דברים יתקיים בעז"ה בשבוע הבא ביום שישי י"ז חשוון (18.11).
שיעורי בית: שאלות במחברת.

פרשת השבוע – למדנו את סיפור פרשת לך-לך והוראה לגבינו.

נביא – למדנו את פרק ט"ז בו מסופר על משיחת דוד למלך בחשאי על ידי שמואל.

מסורת – ז' מר חשוון - התחלנו לשאול גשמים בברכת השנים בתפילת שמונה עשרה, התחלנו לומר "ותן טל ומטר לברכה", ערכנו פעילות עם כרטיסיות למידה.

הבנת הנקרא – תרגלנו הבנת משמעות של מילה לפי ההקשר במשפט, ראינו כי ישנן מילים עם מספר משמעויות.
שיעורי בית: עמ' 20-21 פעילות מס' 1.

דיבייט – קיבלנו מספר כללים לכתיבת נאום מעניין, תרגלנו פתיחה מסקרנת ושימוש במוטיבים משכנעים בנאום עמדתי.

חברה – ערכנו פעילות בנושא "טיפה של תשומת לב", בדגש לחברה בכיתה.

מועצת תלמידים – השבוע התקיימה הגשת המועמדות ומצע הבחירות, בעז"ה בשבוע הבא (י"ב-י"ז חשוון) תקיימנה הבנות תעמולה ופרסומים. הבחירות הכיתתיות לנציגות למועצת תלמידים תתקיימנה בעז"ה ביום ראשון י"ט חשוון, בהצלחה רבה לכולן!

מתמטיקה (המורה לודה) - חשבון - המבחנים נבדקו והוחזרו לתלמידות, עמ' 103-117.
הנדסה - 138-143, להביא נספח.

גיאוגרפיה (המנהלת חנה אברמוביץ') - בוחן מפה אילמת על ארץ ישראל ושכנותיה.

מדעים (המורה אלה קורן) - סביבות החיים מגוונות, מרכיבים של סביבות החיים וקשרים ביניהם, מערכות אקולוגיות, ביוספירה, שעור מתוקשב: דוגמאות לעבודות חקר וניתוחן.
שיעורי בית: עמ' 66-67.

היסטוריה (המורה הדסה אלבו) - סיכום ועבודה, יציאת ישראל לגלות.
שיעורי בית: עמ' 33 שאלות 1-5.


ג' חשון | 4.11

כללי (המחנכת חני מן)
מהנלמד בשבוע זה:

תורה - למדנו את פרק ב' בו מסופר על ההנחיות שקיבלו בני ישראל לגבי היחס לעמים אדום, מואב ועמון.

נביא – למדנו את פרק ט"ו בו מסופר על חטאו של שאול המלך, כאשר לא ביצע בשלימות את הוראת ה' למחות ולהרוג את כל השייך לעמלק, ובעקבות כך ה' מעביר את המלוכה ממנו למישהו ראוי יותר.

מסורת – התחלנו ללמוד את פרשת השבוע. למדנו כי בשמחת תורה מסיימים לקרוא את התורה ומיד מתחילים שוב מחדש, גם בכיתה נלמד בכל פעם את הפרשה ונלמד ממנה הוראה לחיים. בשבוע שעבר למדנו את פרשת בראשית והשבוע את פרשת נח.

מועצת התלמידים – הגדרנו את התפקידים השייכים למועצת תלמידים ומהן התכונות הנדרשות לנציג במועצה, דיברנו על דמוקרטיה וכיצד מתבצעות הבחירות. ניתן להגיש את דף המצע עד לתאריך י' בחשוון (11.11)

דיבייט – התאמנו על נאום אישי לפי הכללים של: שפת גוף, קשר עין וטון דיבור.

מתמטיקה (המורה לודה) - חשבון - דפי עבודה, הכנה למבחן, נערך מבחן.
הנדסה - נערך מבדק, המבדקים נבדקו והוחזרו לתלמידים, עמ' 129-136.

היסטוריה (המורה הדסה אלבו) - התנהלות מלכי יהודה וישראל עד היציאה לגלות, הגורמים לנפילת מלכות ישראל ויהודה.


י"א תשרי | 13.10

כללי (המחנכת חני מן)
מהנלמד בשבוע זה:

עשרת ימי תשובה - למדנו על הימים המיוחדים עליהם נאמר "דרשו ה' בהימצאו"' דיברנו על המנהגים אותם מוסיפים בתחומים של תשובה, תפילה וצדקה. במהלך עשרת ימי תשובה הוספנו גם בכיתה קטעים מיוחדים בתפילה. "אבינו מלכנו" - בהקשר של שיעור חברה ופעילות על אופן בקשת מחילה, מיינו את הבקשות בתפילת אבינו מלכנו לפי קטגוריות והבנו את משמעות התפילה.
יום הכיפורים - למדנו על משמעות היום מתוך המקורות, ערכנו סדר של ההכנות בערב יום כיפור וביום עצמו, עברנו על סדר עבודה של הכהן הגדול ביום כיפור, הזכרנו את סיפורו של יונה הנביא עליו קוראים בהפטרה של מנחה ביום הכיפורים. למדנו על מעלתה המיוחדת של תפילת נעילה ושמענו מספר קטעים של פיוטים מתוך תפילות יום הכיפורים, "ונתנה תוקף" - למדנו את סיפורו של ר' אמנון ממגנצא אשר חיבר את הפיוט ואת האופן בו נולד הלחן לפיוט זה.
חג סוכות - למדנו כיצד בונים סוכה כשרה ומה לוקחים עבור ארבעת המינים, דפי עבודה על הושענא רבה ושמחת תורה.
אחדות בחגי תשרי - ראינו כיצד כל חגי תשרי מלמדים אותנו מסר של אחדות ואהבת ישראל, בראש השנה ויום הכיפורים מתגלה הנשמה - הנקודה המשותפת לכל עם ישראל. ארבעת המינים מסמלים את הסוגים השונים שיש בעם ישראל; כאלה שלומדים תורה ומקיימים מצוות, כאלה שרק לומדים תורה או רק מקיימים מצוות וכאלה שלא לומדים ולא מקיימים. בחג הסוכות לוקחים את כל הסוגים ונוטלים אותם יחד בסוכה כדי להדגיש שגם כשיש הבדלים בינינו והמשותף אינו נראה כלפי חוץ, עדיין אנחנו עם אחד, כולנו יחד חלק מהשלם, לכולנו חלק במצווה, ערכנו פעילות חברתית הממחישה את הנושא.
גילוי אחריות - ערכנו סיכום של גילוי אחריות בחודש אלול, חולקו מדליות ופרסים למצטיינות. פתחנו במבצע גילוי אחריות של חודש תשרי המתמקד באחריות בבית, במשפחה, ובאחריות אישית - קיום המצוות והמנהגים הקשורים לחגים, את הפנקסים יש להגיש בחזרה מחופשת סוכות בעז"ה (כ"ד תשרי).

אנגלית‏ (המורה לימור סדי) - Winner: CB pgs 14-20 (skipping certain parts), Collecting information for a survey using a questionnaire and transferring data to a graph, Identifying nouns, Articles a, an, the for nouns and adj’s+nouns, CB 17-18: read texts and answer corresponding WB pages on their own. Notified re dictation on 13.10.16 with list of words on WB.
Dictation on 13/10/16: Predicting and scanning text using headlines, pics, WH questions and clues (capital letters, numbers, etc.), Reading text individually (CB p. 20) and understanding text by orally answering comprehension questions.
שיעורי בית: WB pgs. 14-15, 17-18, Learning for dictation on 13/10/16, For Succot vacation: CB p. 20 qu’s 1-5 + WB pgs. 20-21 + WS’s from New Grammar Book pgs. 7, 11, 14 “to be” positive and negative, WH qu’s.

מתמטיקה (המורה לודה) - חשבון: דפי עבודה , דפי עבודה לחופש, הכנה למבחן, החומר למבחן כתוב במחברת. תאריך המבחן: 3.11
הנדסה: דפי עבודה, הכנה למבדק, תאריך המבדק 30.10

גיאוגרפיה (המנהלת חנה אברמוביץ') - בוחן על מיקום ארצות הים התיכון, ומיקום ארצות המזרח התיכון. ללמוד את מיקום הארצות על מפה אילמת.

מדעים (המורה אלה קורן) - שרשרת מזון, מארג מזון.
שיעורי בית: חוברת עבודה לסוכות.

היסטוריה (המורה הדסה אלבו) - מלכות דוד ושלמה, פילוג הממלכה.
שיעורי בית: עמ' 16, עמ' 21: שאלות 2, 3, 5, 6.


כ' אלול | 23.9

כללי (המחנכת חני מן)
מהנלמד בשבוע זה:

תורה - למדנו על ציווי בני ישראל למנות שופטים, והציווים לשופטים לשפוט משפט צדק, ללא הטיות. התחלנו ללמוד על תוכחות משה רבינו לעם ישראל על חטא המרגלים, וחטא המעפילים שהגיע בעקבותיו.

מסורת – למדנו בעיון את פרק כ"ז בתהלים, אותו מוסיפים בתפילת שחרית ומנחה בימי חודש אלול ועד אחרי הושענא רבה. למדנו על יום ח"י באלול, יום ההולדת של הבעש"ט והאדמו"ר הזקן, אשר התוו לנו דרך חיים ולימדו אותנו לאהוב כל יהודי. ערכנו פעילות הכנה לסיור הסליחות אשר יתקיים בשבוע הבא בעז"ה.

דיבייט – הנושא הנלמד השבוע: הבעות פנים. למדנו על הבעות פנים המבטאות רגשות וכיצד ניתן על פי הבעת פנים בלבד לזהות דברי שקר.

בת-מצווה – למדנו על תאריך יום ההולדת העברי ועל כך שאת בת המצווה חוגגים על פי תאריך יום הולדת עברי, בדקנו את תאריך יום ההולדת העברי של כל אחת. למדנו על פרק תהלים אישי המשתנה לפי הגיל, בכל יום הולדת מחליפים פרק. ערכנו יצירה בה כל אחת קיבלה את פרק התהלים המתאים למספר שנותיה וקישטה אותו, בעז"ה כל יום לאחר התפילה נוסיף אמירת פרק תהלים אישי.

כללי – ביום שישי ערכנו מסיבת יום הולדת משותפת לכל הבנות שנולדו בחודש אלול.

הודעות – יישר כח לכל ההורים אשר שלחו 50 ש"ח עבור הפעילות החברתית בכיתה! תזכורת למי שעוד לא ביצע את התשלום - נא לעשות זאת בהקדם האפשרי על מנת שנוכל לקיים פעילות שוטפת.
מערכת שעות קבועה חולקה לתלמידות והועלתה לאתר ב"ה.
בעז"ה ביום שלישי הקרוב, כ"ד באלול (27.9.16), נצא לסיור סליחות במירון וצפת.

מתמטיקה (המורה לודה) - חשבון - עמ' 71-90.
הנדסה - עמ' 55-58.

גיאוגרפיה (המנהלת חנה אברמוביץ') - ארץ ישראל במזרח התיכון.

מדעים (המורה אלה קורן) - שעור מתוקשב: התאמת בעלי חיים למחסור במים, אוויר כמרכיב סביבה דומם הכרחי לחיים. מהי עבודת חקר? שלבים בחקר המדעי, דרכי הצגת הנתונים בחקר מדעי: השוואה בין גרף לדיאגרמה.
שיעורי בית: בחירת נושא לעבודת חקר, עמ' 28, 30, 31.

היסטוריה (המורה הדסה אלבו) - קשיי עם ישראל בכניסתם לארץ, הכיבוש וההתנחלות, האוייבים מבפנים ומבחוץ, דאגות הפרנסה.
שיעורי בית: שאלות בעמ' 10 בספר.


י"ג אלול | 16.9

כללי (המחנכת חני מן)
מהנלמד בשבוע זה:

תורה - התחלנו את פרק א', נאום התוכחה של משה רבנו לעם ישראל לפני פרידתו מהם. ראינו שלמרות חטאי עם ישראל הקב"ה נשאר תמיד איתם ועוזר להם.
שיעורי בית:

מסורת – למדנו לעומק על תקיעת שופר וערכנו השוואה בין תקיעת שופר בחודש אלול לתקיעת שופר בראש השנה.

לשון – למדנו את נושא תנועות גדולות ותנועות קטנות, כתבנו וסיכמנו במחברת.
שיעורי בית: עמ' 23-24 משימות א', ב', ד', ה'.

דיבייט – השבוע נלמדו כללים להבעת שפת גוף מתאימה לתוכן אותו רוצים להעביר לקהל.

חברה – ערכנו פעילות בנושא סליחה.

אנגלית‏ (המורה לימור סדי) -
שיעורי בית:

מתמטיקה (המורה לודה) - חשבון - כפל שברים, דפי עבודה.
הנדסה - עמ' 49-54.


ה' אלול | 8.9

כללי (המחנכת חני מן)
מהנלמד בשבוע זה:
בשעה טובה ומוצלחת פתחנו את השנה בשמחה, עם הרבה מרץ ושיתוף פעולה להצלחה!
פתחנו עם הנושא של לקיחת אחריות אשר ילווה אותנו בעז"ה לאורך כל השנה, ידרוש מאיתנו לגלות רצינות ויוביל אותנו לבגרות.

תורה - ערכנו הקדמה לחומש דברים, ראינו את ההבדל בינו לבין החומשים האחרים, כמו כן עיינו בהקדמת הרמב"ן לספר דברים. למדנו את פרק ל' - המדבר על עניין התשובה, השייך לתקופה זו של חודש אלול.

מסורת – התחלנו ללמוד על חודש אלול, חודש הרחמים והסליחות. למדנו את המשל של האדמו"ר הזקן, מייסד חסידות חב"ד, על 'המלך בשדה'. 40 הימים שבין ראש חודש אלול ליום הכיפורים אלו ימי רצון בהם הקב"ה (המלך) נמצא ב"שדה", קרוב לכל אחד ושומע כל בקשה ותפילה. לכן כדאי לנצל את הזמן המיוחד להתקרב לה', לשוב בתשובה ולבקש ממנו כתיבה וחתימה טובה לשנה טובה ומתוקה.
למדנו על המנהגים המיוחדים אשר אנו עושים בחודש אלול - הוספות בתפילה, תקיעה בשופר ובנתינת צדקה ועוד, מוסיפים בעוד מעשים טובים כדי שנזכה לשנה טובה ומבורכת.

לשון – התחלנו את נושא עיצורים ותנועות, למדנו על מוצא העיצורים ועל תבניות מילים הבנויות משילובים שונים של עיצורים.
שיעורי בית: עמ' 12-13 בספר 'סודות הלשון'.

הודעות – אסיפת הורים תתקיים בעז"ה ביום שלישי הקרוב, י' באלול, (13/9) בשעה 18:00, מחכים לכם!

חברה – דיבייט - השבוע נפתחה בכיתה תכנית 'דיבייט', במהלכה הבנות תקבלנה כלים להבעה עצמית ותקשורת נכונה. התכנית מבוססת על מפגשים קבועים, פעם בשבוע ביום שלישי, ויישום הכלים הנלמדים בהזדמנויות ותחומים שונים במהלך השבוע.

מתמטיקה (המורה לודה) - חיבור וחיסור שברים, חיבור וחיסור מספרים עשרוניים, בעיות מילוליות. דפי עבודה.

מדעים (המורה אלה קורן) - מרכיבי הסביבה והשפעתם על מגוון המינים, מרכיבים חיים ודוממים, אנרגיית האור בשירות הצמחים: תהליך הפוטוסינתזה.
שיעורי בית: עמ' 9-10

בית הספר אור אבנר
חלון כניסה
דואר אלקטרוני:
סיסמה:
סטטיסטיקה

סה"כ באתר 1
אורחים 1
משתמשים רשומים 0


כל הזכויות שמורות אור אבנר קרית ים © 2009-2016
מקצת מהתמונות מופיעות ברישוי cc-by-sa-3.0,‏ פרטי רשיון של תמונות אלו מופיעות בדף המקושר לתמונה
האתר נצפה במיטבו בדפדפן  Mozilla Firefox
בית ספר מופת - מתמטיקה בשיטת מופת | הכנה לכיתה א' | בית ספר יום לימודים ארוך | קייטנות בקריות | בתי ספר בקריות | פורום