דף הבית | הרשמה | כניסה | RSS בס"ד יום חמישי, 29/10/2020, 17:48
בית ספר וגנים
אור אבנר
למצוינות

קרית ים
משה שרת 18, 04-8755891

לחצו למעבר לאתר החדש של בית הספר


כיתה ג1


המורה מוריה לוי
ממלאת מקום: המורה בתיה גולדשטין


עדכונים שוטפים
עדכון אחרון: כ"ט חשון | 18.11

מדעים (המורה חני מרקוביץ) - למדנו על מחזור החיים של הצמח ומשפחות פרחים.
כ' חשון | 9.11

חשבון (המורה שרה שיינא) - השבוע ערכנו מבחן בחשבן, המבחן עבר בהצלחה! יישר כח לילדים החרוצים שלנו!!! אחרי המבחן חזרנו על הנושאים: בעיות מימומיות, חיבור וחיסור בתחום עד 999, למדנו: תיחום מספרים, עיגול מספרים.

מדעים (המורה חני מרקוביץ) - מהפרח אל הפרי, חקרנו את פרח ההביסקוס וגילינו את חלקיו.


י"ד חשון | 3.11

חשבון (המורה שרה שיינא) - השבוע נעשתה חזרה למבחן, עבדנו לפי הנושאים הבאים: מבנה עשרוני עד 999, חיבור וחיסור עד 999, דיאגרמה, משקל (קילוגרם), בעיות מילוליות, ציר המספרים, השוואה בין המספרים, זוויות, מיון זויות, השוואה בין הזויות, ישרים מאונכים.

מדעים (המורה חני מרקוביץ) - שימושים בצמחים. בשבוע הבא יתקיים מבחן, קודם לו נעשה סיכום וינתן דף חזרה והכנה לבית.


ו' חשון | 26.10

מדעים (המורה חני מרקוביץ) - צמחים - יצורים חיים. ערכנו ניסוי בכיתה: עציץ בלי אויר, עציץ בלי מים, עציץ בלי אור ועציץ לבקרה. הקפדנו על הכללים שבעריכת ניסוי: שמירת כל הגורמים זהים למעט זה הנבדק. קיבלנו תוצאות: הצמחים שלא קיבלו את צרכי הקיום שלהם נבלו. התחלנו ללמוד על טכנולוגיות שמפתח האדם לגידול צמחי תרבות.

חשבון (המורה שרה מיטלמן) - השבוע נעשתה חזרה למבחן שיתקיים ביום חמשי (02/11/2017) י''ג חשון תשע"ח (נדחה). עבדנו לפי הנושאים הבאים: מבנה עשרוני עד 999, חיבור וחיסור עד 999, דיאגרמה, משקל (קילוגרם), בעיות מילוליות, ציר המספרים, השוואה בין המספרים, זוויות, מיון זויות, השוואה בין הזויות, ישרים מאונכים.

אנגלית (המורה חווה קליינמן) - קראנו את הסיפור של "a big fat cat", למדנו את האות U ותרגלנו בספר.


ל' תשרי | 20.10

כללי (המחנכת בתיה גולדשטין)
מהנלמד בשבוע זה:

תורה - בהמשך לנלמד לפני החגים ולאחר שלמדנו על מעמד הסנה, למדנו השבוע שהקב"ה אומר למשה שילך לעם ישראל ויוציא אותם לארץ ישראל, משה חושש שמא לא יאמינו לו, הקב"ה אומר לו מה לומר כדי שיאמינו לו וכן אותות וסימנים שהוא עוזר לו ונותן לו כוח לשליחות שלו, מכיון שמשה חושש לצאת לשיחות מכיון שהוא מתקשה בדיבור, הקב"ה אומר לו ללכת עם אחיו אהרון. הקב"ה ישים את דבריו בפי משה ומשה יעבירם לאהרון שיאמר לפרעה.

מסורת - למדנו על בוא החורף וכן על שאילת ובקשת גשמים, המחשנו מה ההבדל בין 'משיב הרוח'- אמירה, לבין 'ותן טל ומטר'- בקשה, ועל ההבדל בזמן אמירתם בגלל חזרת עם ישראל מבית המקדש לבתיהם.

הבנת הנקרא - למדנו באמצעות מספר המחשות על חשיבות הבנה ומילוי הוראות בעל פה והוראות כתובות. התחלנו בפעילות טרום קריאה- העלאת השערות על פי הכותרת ותמונות על הכתוב בטקסט.

כתיבה: למדנו על מבנה המכתב הרשמי, התנסנו בכתיבה של מכתב, והכנסתו ל"תיבת דואר".

כללי: השבוע שמנו דגש ונמשיך- שמירה על מרחב אישי וכבוד לחברים.

חשבון (המורה שרה שיינא) -
שיעורי בית -

. אנגלית (המורה ציפי קורייאט) - השבוע חזרנו על האות U/u, למדנו אות חדשה, האות: X/x, מילים חדשות והצליל הנכון שלה.התקדמנו בספר עד עמוד 140.
שיעורי בית: להשלים בספר עמוד 141, להשלים במחברת אותיות את האותיות: U ,X.

אנגלית (המורה חווה קליינמן) - למדנו צבעים, חזרנו על חיות, סיפור: brown bear brown bear: what do you see.

מדעים (המורה חני מרקוביץ) - צרכי קיום של צמחים. אנו ממשיכים בהנבטת הזרעים, בנוסף ערכנו ניסוי בו הוכחנו כי הצמח זקוק למים, אור ואויר.


כ"ג אלול | 14.9

כללי (המחנכת בתיה גולדשטין)
מהנלמד בשבוע זה:

תורה - חומש שמות (עד פרק ב פסוק י) - פרעה מורה למילדות להרוג את הבנים הנולדים, החוזים בכוכבים רואים שעתיד להוולד בן מושיע לישראל ובעקבות זה פרעה גוזר להשליך ליאור כל זכר. יוכבד יולדת בן ומכינה לו תיבה כדי שתשמור עליו ביאור. בת פרעה מוצאת את משה לוקחת אותו למינקת עבריה, קוראת לו בשם ומגדלת אותו בבית אביה.

מסורת - מנהגי חודש אלול וזמני תקיעת השופר, סימני ראש השנה וברכותיהם.

פרשת שבוע: "ניצבים וילך" - ניקראת תמיד לפני ראש השנה כדי לעשות הפסקה בין הקללות שנאמרו בפרשה קודמת לראש השנה, שלא נכנס עם קללות לשנה חדשה. במדרש כתוב "אתם ניצבים היום", ביום הדין שהוא יום ראש השנה.

הבנת הנקרא - מילוי הוראות - למדנו למלא הוראה כתובה והוראה הנאמרת בעל פה בצורה מלאה ומדוייקת.

ספרות - למדנו שיר על משל בן המלך שחוזר לארמון אחרי שנים של ריחוק, ורק לאחר שבוכה אביו נזכר בו. הנמשל- עם ישראל בחודשי השנה שוכח שהוא בן מלך, ובחודש אלול תקיעות השופר הדומות לבכי מזכירות לה' שאנחנו בניו ושיסלח ויקבל אותנו.

אנגלית (המורה חווה קליינמן) - למדנו את האותיות O ו־P, ואת סיפור ״the little Red Hen".

מדעים (המורה חני מרקוביץ) - הנושא הנלמד הוא צמחים, למדנו כי הצמחים הינם יצורים חיים - הם מקיימים את 5 מאפייני החיים. למדנו על חלקי הצמח שאנו אוכלים, מומלץ לשאול בבית כשאוכלים פרי או ירק "איזה חלק של הצמח זה?".


י"ז אלול | 8.9

חשבון (המורה שרה שיינא) - שיטת האלף-בית העברי, המבנה העשרוני עד 99, מצולעים, חיבור: חוקים ודרכים לחישוב (חוק הפילוג, חוק הקיבוץ).

מדעים (המורה חני מרקוביץ) - מאפייני חיים של יצורים חיים.

בית הספר אור אבנר
חלון כניסה
דואר אלקטרוני:
סיסמה:
סטטיסטיקה

סה"כ באתר 1
אורחים 1
משתמשים רשומים 0


כל הזכויות שמורות אור אבנר קרית ים © 2009-2020
מקצת מהתמונות מופיעות ברישוי cc-by-sa-3.0,‏ פרטי רשיון של תמונות אלו מופיעות בדף המקושר לתמונה
האתר נצפה במיטבו בדפדפן  Mozilla Firefox
בית ספר מופת - מתמטיקה בשיטת מופת | הכנה לכיתה א' | בית ספר יום לימודים ארוך | קייטנות בקריות | בתי ספר בקריות | פורום