דף הבית | הרשמה | כניסה | RSS בס"ד יום חמישי, 27/04/2017, 21:37
בית ספר וגנים
אור אבנר
למצוינות

קרית ים
משה שרת 18, 04-8755891
נפתחה ההרשמה לקורס מוכנות לכיתה א'!‏
לחצו על הקישור לפרטים

כיתה ב2


המורה בר מקמל
ממלאת מקום: המורה אודליה הוניקמן


עדכונים שוטפים
עדכון אחרון: ד' ניסן | 31.3

מתמטיקה (המורה מושקא חונון) - השבוע עבדנו על: שאלות מילוליות בכפל וחילוק, גופים: תיבה וקוביה, תכונות בחיבור וחיסור וחזרנו על תרגילי כפל במאונך.
שיעורי בית: התלמידים קיבלו חוברות עבודה לחופשה.

אנגלית (המורה ציפי קורייאט) - השבוע המשכנו בבניית משפטים נכונים באנגלית ותירגלנו קריאה מדוייקת עם אותיות הניקוד: a/i, למדנו קטע קריאה חדש, בספר עד עמוד 86.
שיעורי בית: לחזור בקריאה על עמוד 86 ולהשלים את הטבלה הנתונה.כ"ו אדר | 24.3

כללי (המחנכת אודליה הוניקמן)
מהנלמד בשבוע זה:

עוד שבוע חלף ואנו מתקרבים אל פסח בצעדי ענק... והיות שכך, את הלימוד לחג הקדשנו וסיפורים לרוב סיפרנו...

תורה: השבוע נערך בוחן על פרשת "חיי שרה", אנו ממשיכים ללמוד את פרשת "תולדות".

יהדות - המשכנו ללמוד אודות חג הפסח הקרב ובא... למדנו את סיפור ירידת עם ישראל למצריים, גזירות פרעה, השיעבוד, עשר המכות ועוד... למדנו מהם איסורי החמץ, מהו "שטר מכירת חמץ" ולמה יש צורך בו, סוגי מצה וכו'.

הבנת הנקרא: עבדנו על הטקסט "באביב" מתוך החוברת (עמודים 112-116).

כתיבה: התלמידים קיבלו דף העוסק בעשר המכות שקבלו המצרים.

אומנות: התחלנו יצירה נוספת בנושא ירושלים.

תרגול קריאה: התקבל השבוע טקסט לתרגול קריאה בנושא ירושלים.

כללי: השבוע ביום שלישי התקיימה פעילות מטעם "אור ירוק" בנושא זהירות בדרכים, כללי רכיבה על אופניים ועוד... הילדים נהנו ממגוון פעילויות בנושא.

מתמטיקה (המורה מושקא חונון) - השבוע למדנו על כפולות 7 ו-8 ,חילוק, שאלות מילוליות- כפל, חוק הפילוג, וכן התכוננו למבדק שיערך בשבוע הבא בעזרת ה'.

מדעים (המורה שרה מיטלמן) - דברים בסביבה, תכונות של דברים בסביבה, מגלים חומרים בסביבה.


י"ט אדר | 17.3

כללי (המחנכת אודליה הוניקמן)
מהנלמד בשבוע זה:

חג הפורים זה עתה חלף עבר לו ופנינו אל העתיד... האביב מגיע ועימו חג הפסח.

תורה - תרגול שאלות על פרשת "חיי שרה" לקראת הבוחן שיערך בשבוע הבא אי"ה. התקדמנו בלימוד פרשת "תולדות".

יהדות - התחלנו ללמוד אודות חג הפסח הקרב ובא, הכרנו את שמות החג ומשמעותם: חג הפסח, חג האביב, חג החירות, חג הגאולה ועוד... כמו כן הסברנו מהו חמץ ואת איסורו בחג..

אומנות - השנה נציין 50 שנה לשחרורה של ירושלים, באשר על כן התחלנו ללמוד מעט אודות העיר ויצרנו יצירה בנושא. התלמידים העתיקו צלחת על גבי דף, גזרו, מרחו פלסטלינה ומעל חרטו את צורת הכותל... יצירה זו תהא חלק מן הקיר הנבנה בנושא ירושלים בכיתה.

לשון - למרות שחג הפורים נגמר, עבדנו השבוע על מיומנויות לשוניות בנושא פורים: יחיד ורבים בנושא פורים, מילים הקשורות לחג וסידורן על פי סדר הא"ב, השלמת טקסט בעזרת מילון ועוד.
שיעורי בית:

הבנת הנקרא - עבדנו על הטקסט "ומתנות לאביונים" בהקשר של פורים, ועל הטקסט "חג הפסח מתקרב". התלמידים נחשפו למספר מילים וביטויים חדשים.
שיעורי בית:

חונכות - השבוע עבדו תלמידי הכיתה בשיתוף בנות כיתה ו' על טקסט בהבנת הנקרא בנושא ירושלים.

מתמטיקה (המורה מושקא חונון) - השבוע התחלנו לעבוד בחלק ג' בחוברת. למדנו על: שאלות מילוליות בתחום המאה, סדר פעולות חשבון, כפולות 6, וחזרנו על כפל במאונך. יש לחזור ולשנן את לוח הכפל.

אנגלית (המורה ציפי קורייאט) - התקדמנו בספר עד עמוד 77, הוחזרו בחנים- נא להתעדכן!
שיעורי בית: להשלים בספר עמודים 76,78-79.


י"ב אדר | 10.3

מתמטיקה (המורה מושקא חונון) - חשבון: השבוע חזרנו על כפולות שנלמדו בעזרת דפי עבודה, למדנו על: גופים תלת ממדיים, טבלאות דו ממדיות, דיאגרמות ושאלות מילוליות.
עקב התקנון של שבוע פורים, הבוחן לא נערך ביום שני כמתוכנן, לכן יערך בעזרת ה' ביום שלישי הבא. יש ללמוד בעל פה כפולות 3, 4, 5. בהצלחה ושבוע טוב!

אנגלית (המורה ציפי קורייאט) - השבוע נבחנו על האותיות שנלמדו עד כה, חזרנו על קריאת מילים בשלוב ההברות: A,I ולמדנו אות חדשה: N/n, ואוצר מילים חדש המתחיל באות זו. התקדמנו בספר עד עמוד 75.


ד' אדר | 2.3

כללי (המחנכת אודליה הוניקמן)
מהנלמד בשבוע זה:

"משנכנס אדר מרבים בשמחה" וגם אנחנו. בבית ספרנו לאורך השבועיים שקודמים לפורים נערכות הפעלות פורימיות שונות ומגוונות. ביום ראשון השבוע יצאנו לטיול כיתתי ב"פארק נשר", הילדים נהנו מאוד ב"ה.

תורה - המשכנו ללמוד את פרשת תולדות, סיפור "מכירת הבכורה", נכתב סיכום במחברות.

יהדות - התחלנו ללמוד את סיפור מגילת אסתר.

לשון - המשכנו לעבוד ולחזור על הנושא "שם המספר" - זכר ונקבה. עברנו יחד עם התלמידים על דפי העבודה שהתקבלו.

ספרות - עבדנו על הסיפור "הענק וגנו" (עמ' 114), התלמידים קיבלו שאלות על הטקסט ונתבקשו לענות עליהן.

הבנת הנקרא - התלמידים עבדו על טקסט המספר את סיפור המגילה.

מתמטיקה (המורה מושקא חונון) - השבוע היה לנו שיעור חוויתי בנושא שאלות מילוליות בו התלמידים תרגלו ופתרו בקבוצות, למדנו על כפולות 4, סדר פעולות חשבון, ופענוח טבלאות. בעזרת ה' ביום שני הקרוב יערך בוחן על כפולות 3, 4 ו־5, יש להתכונן היטב, בהצלחה!

אנגלית (המורה ציפי קורייאט) - השבוע תרגלנו את הדיוק בקריאת מילים עם אות הניקוד "a" לעומת מילים בהם מופיעה אות הניקוד: "ו", בספר עמודים: 67-69.
שיעורי בית: בספר עמודים: 70-71.


כ"ז שבט | 23.2

כללי (המחנכת אודליה הוניקמן)
מהנלמד בשבוע זה:

תורה - סיימנו את פרשת "חיי שרה" והתחלנו ללמוד את פרשת תולדות.
שיעורי בית: התלמידים קבלו דף חזרה על פרשת "חיי שרה".

יהדות - המשכנו ללמוד את נושא הברכות. חזרנו על ברכות "בורא פרי הגפן" ו־"המוציא".

כתיבה - המשכנו בכתיבת סיפור ברצף בין שבעה חלקים. התלמידים גזרו תמונות, כתבו משפטי תיאור לכל תמונה, סדרו על פי רצף סיפורי והדביקו במחברות, לאחר מכן נתבקשו לכתוב סיפור על המתואר בתמונות. בנוסף המשכנו בתרגול שאילת שאלות בנושא מסוים והסקת מסקנות מטקסט.

לשון - התחלנו ללמוד את הנושא "שם המספר", התלמידים למדו כי ישנה צורת מספר ללשון זכר ויש לנקבה.
שיעורי בית: התלמידים קבלו דפי עבודה ותרגול בנושא.

חונכות - התלמידים עבדו בליווי ותמיכת בנות כיתה ו' על טקסט בהבנת הנקרא.

כישורי חיים - המשכנו לדון בנושא ההיגיינה - חשיבותה וכיצד היא שומרת על בריאותינו. בנוסף הקדשנו זמן להסבר המושג "תרבות שיח"- האופן בו נוהגים והכללים עליהם יש לשמור.

מתמטיקה (המורה מושקא חונון) - השבוע למדנו על דרכים שונות לחישוב תרגילי כפל, פתרנו שאלות מילוליות באמצעות המחשות כפל, כפולות שלוש, חזרנו על פתירת תרגילי כפל במאונך.

אנגלית (המורה ציפי קורייאט) - התקדמנו עם לימוד האותיות, והשבוע עשינו חזרה מסכמת על האותיות שנלמדו עד עתה. התקדמנו בספר עד עמוד 64, הכיתה נבחנה במבדקי קריאה ועשתה בוחן על האותיות. בשבוע הבא נמשיך בלימוד קריאת קטע חדש.

מדעים (המורה שרה מיטלמן) - איכות הסביבה: שומרים על המים ואוויר נקיים, שומרים על יצורים חיים.


כ"א שבט | 17.2

כללי (המחנכת אודליה הוניקמן)
מהנלמד בשבוע זה:

עוד שבוע תם וחלף... ואנו עומדים בסיומו. השבוע התקיים תרגיל ארצי למקרה של רעידת אדמה, וביום ראשון ערכנו בבית הספר תרגול לקראת התרגיל. בשישי - חלוקת תעודות/ מחצית ראשונה.

תורה - המשכנו ללמוד בפרשת "חיי שרה" את סיפור "שליחות אליעזר - מציאת שידוך ליצחק", כתבנו ביאורי מילים במחברת וסיכום.

יהדות - התחלנו את נושא הברכות.

כתיבה - התלמידים קיבלו קטעי מידע אודות תופעות טבע חורפיות, עליהן חיברו שאלות הנובעות מסקרנות, ולבסוף כתבו מה למדו מתוך הטקסט הנקרא.

לשון - המשכנו ללמוד את הנושא זכר/נקבה - סיומות מאפיינות, יוצאי דופן בזכר ובנקבה ועוד... התלמידים קיבלו דפי עבודה לתרגול.

ספרות - למדנו את הסיפור "מתנה לשקדייה" (טובה הרשקוביץ, מתוך הספר 'פתחו את השער, עמ' 109-113). התלמידים קיבלו שאלות על הטקסט ועבדו בכיתה.

הבנת הנקרא - עבדנו בכיתה על הטקסט "פעם נטעתי שתיל קטן", טקסט זה הינו טקסט שירה, אותו התלמידים קראו וענו על שאלות.

חונכות - התלמידים קבלו טקסט בהבנת הנקרא "יותם ניצל" (ברוך יוספרברג) ועבדו בסיוען של בנות כיתה ו'.

מתמטיקה (המורה מושקא חונון) - השבוע חיזקנו ועבדנו על כפולות 9/2/5, פתרנו במאונך כפולות של מספרים תלת ספרתיים. ביום חמישי נערך מבדק בנושאים הנ"ל.

אנגלית (המורה ציפי קורייאט) - השבוע למדנו שתי אותיות חדשות: I/i, ו־P/p, דיברנו על הצלילים של האות I/i ולמדנו מילים המתחילות באותיות אלו.
שיעורי בית: כתיבת האותיות החדשות במחברת אותיות, בספר להשלים עמודים: 60-64.


י"ד שבט | 10.2

כללי (המחנכת אודליה הוניקמן)
מהנלמד בשבוע זה:

עומדים אנו בפתחו של ט"ו בשבט, יום בו אנו מציינים את ראש השנה לאילנות. ט"ו בשבט מסמל צמיחה, התחדשות ופריחה. התורה מלמדת אותנו "כי האדם עץ השדה" ונשאלת השאלה: איך? ובמה?
ילד קטן הוא כמו גרעין, אדם בוגר הוא העץ. מעוניינים באדם בוגר, יציב ומלא ערכים? השקיעו בילדים... ההשקעה תשתלם. האמונה היא השורש, היא זו שנותנת לאדם את היציבות, היא מעניקה לו חוסן פנימי גם בעתות משבר. בלעדיה, רוחות קלות, לחצים חברתיים או סביבה משתנה תזעזע את חייו. המאמין לא יחשוש מכל אלו: האמונה היא נר לרגליו, לאורה ילך ועל-פיה יתנהג. אבל אין די בכך, העץ לא מורכב מגרעין ושורשים בלבד, העץ הוא הגזע, הענפים.
לא ניתן להסתפק באמונה בלבד, יש להתקדם ולפעול, לגדול ולהתרחב. הגזע והענפים הם המעשים הטובים של האדם. על האדם – העץ – לזכור תמיד את הזולת, להעניק, לתת את המיטב. הפירות שאתה מעניק היום, יהפכו מחר לאילנות. נאחל הורים יקרים, כי נזכה כולנו לעזור לאלו "השתילים" להפוך לעצים טובים ויפים..

תורה - השבוע התחלנו את פרשת "חיי שרה". למדנו אודות הסיבה למותה של שרה, תהליך רכישת הקרקע לקבורה וסיפור שליחתו של אליעזר - חיפוש אחר כלה ראויה ליצחק.

יהדות - השבוע חל י' שבט - יום בו נפטר האדמו"ר השישי בשושלת חסידות חב"ד ר' יוסף יצחק, ושנה לאחר מכן חתנו הרבי קיבל עליו את הנשיאות. לרגל יום חשוב זה עסק בית ספרינו בלימוד 12 הפסוקים (אותם ליקט הרבי מליובאוויטש בעצמו מתוך פסוקי תורה, מאמרי חז"ל ודברי חסידות), כל כיתה למדה להכיר את הפסוקים וביאורם וקיבלה פסוק אחד אותו הייתה צריכה להציג בכנס. כיתתנו קיבלה את הפסוק "כי קרוב אליך הדבר מאוד בפיך ובלבבך..." פסוק זה מובא בחומש דברים ונאמר על ידי משה רבינו לעם ישראל. משמעותו: התורה וקיום המצוות אינם דבר רחוק מאיתנו ואנו יכולים וצריכים לקיימם.
את שיעור יהדות השבוע הקדשנו ל"עיצומו של יום" ט"ו בשבט - מה ענינו? מדוע נקבע דווקא יום זה כ"ראש השנה לאילנות" וכיצד יש לנהוג ביום זה?

כתיבה - בהקשר לזמן בו אנו נמצאים, התחלקנו לארבע קבוצות ומינים של עצים כשכל זוג קיבל כרטיסיית מידע של עץ סרק/פרי ובעזרת המידע יצר "תעודת זהות" לאותו העץ.

לשון - עשינו חזרה בדפים על מיומנות שאילת שאלות וכן על הנושא זכר ונקבה.

חונכות - כיתתנו עבדה יחד עם בנות כיתה ו' על טקסט בהבנת הנקרא הקשור לט"ו בשבט.

מתמטיקה (המורה מושקא חונון) - השבוע תרגלנו את כפולות 5 וחזרנו על הכפולות שכבר למדנו. למדנו כיצד פותרים כפל במאונך, תרגלנו כתיבה במחברות וכן למדנו על מדידת משקל.

אנגלית (המורה ציפי קורייאט) - השבוע התקדמנו בחוברת מס' 5, חזרנו בקריאה על מילים ומשפטים שלמדנו עד כה.
שיעורי בית: בחוברת עמודים: 35, 38. חולקו טבלאות קריאה, נא להקפיד שהטבלה תהייה בתיקיית אנגלית בכל שיעור, לשיעור הבא יש לחזור היטב בקריאה על עמוד 56 ולחתום בטבלה.


ז' שבט | 3.2

כללי (המחנכת אודליה הוניקמן)
מהנלמד בשבוע זה:

השבוע התחלנו את חודש שב"ט, נאחל לכולנו שתמיד נבשר ונתבשר בשורות טובות.

תורה - השבוע עשינו בוחן חוזר בתורה, המשכנו ללמוד את הנושאים הבאים: אבימלך ואברהם כורתים ברית, עקידת יצחק.

יהדות - המשכנו בלימוד נושא השבת. הזכרנו מושגים דוגמת: קידוש היום, זמירות שבת, הבדלה ועוד...

כתיבה - בהקשר לחודש שבט בכלל ולט"ו בשבט בפרט התחלנו ללמוד על העץ: הקשר בין האדם לעץ, סוגי עצים וכו'.. כתיבת "תעודת זהות" לסוגי עצים שונים.

לשון - השבוע התקיים בוחן בלשון על הנושאים: ניקוד, סדר הא"ב, סדר חיצוני ופנימי, שאילת שאלות, משפחות מילים ושורשים. בנוסף, עשינו חזרה על אופן שאילת שאלות על פי תשובה נתונה.

ספרות - עבדנו על הטקסט "טעם של שבת" מתוך המקראה 'פתחו את השער' (עמ' 130).

הבנת הנקרא - המשכנו השבוע לעבוד על המבדקים בהבנת הנקרא, בשיעור חונכות עבדנו בשיתוף עם בנות כיתה ו' על טקסט חדש.

מתמטיקה (המורה מושקא חונון) - השבוע הכרנו מושג מתמטי חדש "חילוק" ואת תפקידו, חזרנו ושיננו כפולות: 2/9/0/1/10 וכן התחלנו לעבוד על כפולות 5.

אנגלית (המורה ציפי קורייאט) - השבוע חזרנו על האותיות שלמדנו עד כה, חזרנו על שמות האיברים בגוף והתקדמנו בחוברת עבודה עד עמוד 24.
שיעורי בית: בחוברת עמודים: 15-16.

מדעים (המורה שרה מיטלמן) - הסביבה שבה אנחנו חיים, יצור חי בסביבה שלי, בעלי חיים וצמחים בסביבה.
שיעורי בית: עמ' 68 (לענות על השאלות בכתב).


כ"ט טבת | 27.1

כללי (המחנכת אודליה הוניקמן)
מהנלמד בשבוע זה:

תורה - השבוע המשכנו ללמוד נושאים וסיפורים נוספים בפרשת "וירא": למדנו אודות "הולדת יצחק" וכן על "ריב הגר ושרה" וגירושם של ישמעאל והגר מביתו של אברהם, ביום חמישי נערך בוחן בכיתה על הנלמד עד כה.

יהדות - המשכנו ללמוד את נושא השבת, תוך הכרת הנעשה בכל חלק וזמן החל מההכנות לקראת השבת וכלה בהבדלים שבין קידוש היום והלילה. התלמידים נחשפו למגוון מושגים המלווים אותנו מידי שבת: לחם משנה, כיסוי החלות, דין קדימה בברכות, פרוש השיר "שלום עליכם ועוד".

כתיבה - בשיעור כתיבה עשינו טבלת השוואה בין תקופות לאור הנקרא בטקסט "בזכות יין לקידוש" (מתוך המקראה 'פתחו את השער'). בנוסף, בהשראת הנלמד בשיעור תורה, למדנו את אופן כתיבת הזמנה והתלמידים כתבו הזמנה לבריתו של בנם של אברהם ושרה.

לשון - המשכנו את נושא משפחות מילים ושורשים: הכרנו עוד משפחות מילים, למדנו לזהותן וכן למצוא את השורש שלהן. התלמידים קבלו 2 דפי עבודה לתרגול בכיתה, דפים אלו חשפו אותן לרמות שונות של זיהוי שורשים ומשפחות מילים.

הבנת הנקרא - בהקשר לנלמד בכישורי חיים אודות חשיבות ההיגיינה לבריאותינו, למדנו השבוע מתוך הספר "בין השורות" את הטקסט "גם אני רוצה להיות נקי" (עמ' 117-125).

כללי - בשיתוף עם כיתה ו2 התחלנו בפרוייקט חונכות בו תלמידות כיתה ו' יושבות עם תלמידי הכיתה על טקסטים בהבנת הנקרא תוך הכוונה והבהרת הנקרא. הטקסט שנתקבל: "השוקולד של גיא".

מתמטיקה (המורה מושקא חונון) - השבוע למדנו כיצד מודדים שטח בעזרת מספר נתונים, רשמנו על מספר רב של מצולעים את היקפם ושיטחם, חזרנו על כפולות 2 ולמדנו על כפולות המספר 9. השבוע נערך מבדק בחשבון על נושאים שנלמדו מתחילת השנה, ציונים יינתנו בהמשך בעז"ה.

אנגלית (המורה ציפי קורייאט) - השבוע למדנו אות חדשה: G/g, חזרנו על שמות האיברים בפנים.
שיעורי בית: בספר עמודים: 57-59, בחוברת עמודים: 17, 19, להשלים במחברת אותיות את האות G/g.


כ"ב טבת | 20.1

כללי (המחנכת אודליה הוניקמן)
מהנלמד בשבוע זה:

תורה - השבוע חזרנו על הדו-שיח בין אברהם לה': אברהם מנסה לסנגר על תושבי סדום, אך ללא הצלחה, המשכנו ולמדנו את סיפור הצלתו של לוט ומשפחתו והפיכת סדום.

יהדות - בשבוע שעבר התחלנו ללמוד את נושא השבת: בריאת העולם, בחירתו של הקדוש ברוך הוא ביום השבת למנוחה, קדושתו של יום זה וההכנות לקראתו. התלמידים נחשפו למושגים הבאים: שני מלאכים, קידוש הלילה והיום, לחם משנה, ברכת הבנים וכו'.

כתיבה - השבוע חל יום פטירתו של הרמב"ם - כ' טבת, הקדשנו את השיעור לעניין זה. למדנו אודות הרמב"ם והכנו "תעודת זהות".

לשון - אנו ממשיכים לעסוק בנושא המילון, השבוע המשכנו לתרגל סדר מילים לפי א"ב חיצוני ופנימי. כמו כן התחלנו להכיר משפחות מילים ושורשים.

ספרות - קראנו את הסיפור "בזכות יין לקידוש" (עמ' 124 מהספר "פתחו את השער"), בארנו מילים קשות והתקבלו שאלות הבנה במחברת.

הבנת הנקרא - החל מן השבוע שעבר התחלנו לעסוק בנושא "שבת", נושא זה מלווה אותנו גם בשיעור הבנת הנקרא. קראנו את הסיפור "יוסף מוקיר שבת", בארנו מילים קשות ועבדנו מתוך הספר (עמ' 154 - 159).

כישורי חיים - התחלנו ללמוד מהי שמירה על היגיינה וחשיבות השמירה על ההיגיינה לבריאות הגוף.

מתמטיקה (המורה מושקא חונון) - חשבון: השבוע למדנו על פעולות כפל בהשוואה לפעולות חיבור וחיסור, ה-1 וה-0 בכפל וחילוק, מכונות כפל, מדידות שטח בעזרת יחידות מידה שונות וכן הערכת שטח.

אנגלית (המורה ציפי קורייאט) - השבוע למדנו את שמות איברי גוף האדם באנגלית וכן עשינו כמה פעילויות בנושא, חזרנו על האותיות האחרונות שנלמדו עד כה.
שיעורי בית: בחוברת מספר 5 עמודים: 1-3, 11-13.

מדעים (המורה שרה מיטלמן) - תקשורת בין בני אדם: תקשורת בלתי מילולית ותקשורת מילולית.


ט"ו טבת | 13.1

כללי (המחנכת אודליה הוניקמן)
מהנלמד בשבוע זה:

תורה - ערכנו חזרה על נושא "שלושת המלאכים" והתקדמנו לנושא "דו שיח בין אברהם לקב"ה".

יהדות - התחלנו ללמוד את נושא השבת, הזכרנו את סיפור הבריאה על ידי הבורא במשך שישה ימים וקביעת המנוחה ביום השביעי, דברנו על קדושת היום ומעלתו.

כתיבה - כהמשך לספרות, כתבנו את הדו שיח בין החסיד והגוי, עבדנו על הסיפור לפי התבניות: מקום, זמן, ארוע, בעיה, פתרון ועוד...

לשון - התחלנו השבוע להכיר את המילון, נחשפנו למושגים הבאים: ערך, הגדרה, חיפוש וכדו'. למדנו מדוע יש צורך להשתמש במילון וכיצד עושים זאת, התחלנו חיפוש על פי סדר א"ב - חיצוני ופנימי.

ספרות - השבוע התחלנו לקרוא סיפורים בנושא שבת, קראנו את הסיפור "מעשה בפרה שלא רצתה לחרוש בשבת".

הבנת הנקרא - ביום ראשון השבוע חל צום עשרה בטבת ויום הקדיש הכללי, הקדשנו את השיעור להסבר על מהות היום, לזכר מה אנו צמים וכיצד נוהגים ביום זה. ציינו כי יום זה נקבע על ידי הרבנות הראשית לישראל ל"יום הקדיש הכללי"- הדלקנו נר נשמה לעילוי נשמת הנפטרים והסברנו על כך.

מולדת - התחלנו ללמוד את הנושא "אנחנו דומים, אנחנו שונים"- מהן תכונות האופי המיוחדות לי ומילוי "תעודת זהות" אישית.

אומנות - השבוע יצרנו יצירה "חורפית" המורכבת משלל מיומנויות: קריעה, צביעה מלאה בתוך תחומי הקו, גזירה והדבקה.

מתמטיקה (המורה מושקא חונון) - למדנו על פעולות כפל ופעולות חיבור, כפל על ציר המספרים, מכונות כפל, הכרנו את ספרת האלפים במספר ותרגלנו את פתירתם במאונך עם ובלי המרה.

אנגלית (המורה ציפי קורייאט) - למדנו השבוע אות חדשה: האות H/h וכן מילים חדשות המתחילות בה, האזנו לקטעי שמע בדיסק וביצענו את ההוראות לפי הספר.
שיעורי בית: להשלים את האות החדשה במחברת אותיות.


ח' טבת | 6.1

כללי (המחנכת אודליה הוניקמן)
מהנלמד בשבוע זה:

שמחתי לראות את ילדי הכיתה לאחר חופשת החנוכה, אני אמלא את מקומה של המורה בר בתקופה הקרובה. אני תקווה כי תקופה זו תעבור עלינו מתוך הצלחה מרובה, התפתחות, שמחה והנאה. אני לרשותכם בכל עניין וצורך... מאחלת לכולכם חורף בריא.

תורה - ערכנו חזרה על הנושא הנלמד הקודם: "שרי והגר", המשכנו ולמדנו אודות פגישת הגר והמלאכים, ציווי ה' לאברהם לברית מילה, שינוי שמותיהם של אברם ושרי והולדת יצחק. התחלנו את פרשת "וירא".

יהדות - התחלנו את נושא הברכות, הצורך וההסבר לברכה ראשונה ואחרונה, התחלנו עם ברכת "המוציא".

כתיבה - תרגול כתיבת סיפור לתמונה על פי התבנית הסיפורית, כתיבת סיפור לרצף של 4 תמונות.

ספרות - השיר "הטיול של הטיפה הקטנה"/ חגית אמסטרדם - שיר המתאר את מחזור המים בטבע.

כישורי חיים - חזרה והבהרה של כללי בית הספר.

מתמטיקה (המורה מושקא חונון) - השבוע למדנו על מספרים תלת ספרתיים: מיקום האחדות, העשרות והמאות במספר, חיברנו והחסרנו תרגילים עם מספרים תלת ספרתיים ולמדנו כיצד ניתן לפתור אותם במאונך. פתרנו שאלות מילוליות וראינו כיצד ניתן לפתור תרגילים בכפולות של שתיים. למדנו את צורת ההמחשה של תרגילי כפל.

אנגלית (המורה ציפי קורייאט) - השבוע למדנו קטע קריאה ראשון! התלמידים חזרו יפה בבית והביאו חתימות הורים - אנו נמשיך ללמוד בכל שבוע קטע קריאה חדש והחזרה בבית הכרחית לקידום בקריאה. למדנו אות חדשה- האות H/h ומילים חדשות המתחילות בה.
שיעורי בית: בספר עמודים: 49-50, 52. לרשום במחברת אותיות את האות החדשה ולהדביק מדבקות.


כ"ג כסלו | 23.12

מתמטיקה (המורה מושקא חונון) - למדנו מושג חדש: "שטח", ודרכי השוואה שונים. חזרנו ובדקנו היקפי מצולעים שונים, מי הם הקודקודים, הזויות והצלעות, הכרנו את המושג "כפל" ולמדנו את חוק החילוף.

אנגלית (המורה ציפי קורייאט) - השבוע המשכנו בחזרה על האות F/f -בספר עד עמוד 45.
שיעורי בית: בספר עמודים: 41-42, 44, 46-47, לסיים את כתיבת האות F/f במחברת האותיות.

בית הספר אור אבנר
חלון כניסה
דואר אלקטרוני:
סיסמה:
סטטיסטיקה

סה"כ באתר 1
אורחים 1
משתמשים רשומים 0


כל הזכויות שמורות אור אבנר קרית ים © 2009-2017
מקצת מהתמונות מופיעות ברישוי cc-by-sa-3.0,‏ פרטי רשיון של תמונות אלו מופיעות בדף המקושר לתמונה
האתר נצפה במיטבו בדפדפן  Mozilla Firefox
בית ספר מופת - מתמטיקה בשיטת מופת | הכנה לכיתה א' | בית ספר יום לימודים ארוך | קייטנות בקריות | בתי ספר בקריות | פורום